Jälgi meid Facebook'is!

Mauri Põliskodude küla inimesed!

Hetkel on MTÜga Mauri Põliskodud liitunud seitse leibkonda, kes kõik on endale küla territooriumil oma tulevase kodukoha platsi välja valinud ning asunud sellel jõudu ja võimalust mööda toimetama. MTÜ hallatavale territooriumile mahub esialgse planeeringu kohaselt tegutsema kuni 18 majapidamist. 

Öeldakse, et seltsis on segasem, kuid kindlasti on oluline, et tulevases kodukohas jätkuks mõtte- ja teokaaslasi. Ühiselt oskusi ja kogemusi jagades saavad võimalikuks ideed, millest üksinda ehk unistustest kaugemale ei jõuakski.

Külas on kokku 8 last vanuses 0-12 aastat.

 

Tulevase ökoküla ülesehitamisel on kokku saanud järgmiste oskuste ja kogemustega inimesed.

 

Paul  – eelkõige filmimees (ca 20 aastat) ja seda hobi korras tänaseni. Peale aastaid teletööd kaameramehe ja režissöörina suundus Paul koos perega kuueks aastaks Hispaaniasse, kus asutas IT-teenuseid pakkuva eraettevõtte.

Aastal 2012 suundus Tallinnast Missomaale eesmärgiga rajada Eestisse esimene iseseisvatel majapidamistel põhinev põliskodude küla.

Paul on nelja lapse isa :-)

Kairi  – tänaseks erialavalikus kannapöörde teinud ning hetkel omandamas Eesti Maaülikooli aianduse erialal magistrikraadi. Eelnevalt pooleli jäänud õpingud Tartu ülikooli ja külalisüliõpilasena Edinburgh'i ülikoolis Šotimaal Euroopa Liidu magistri erialal. Projektikirjutamise ja veebiturunduse kogemus. Ettevõtluskogemus isikliku ettevõtte näol Suurbritannias ja Eestis. Oma maalappi püüab kujundada permakultuuri põhimõtteid rakendades, et luua võimalikult mitmekesine ning üksteist toetav looduskooslus. Tallinnast Maurile kolis 2016. aasta suvel.

Marit  – käsitöömeister ja pärandkultuuri hoidja. Keskkooli lõpetas Norra fjordide vahel UWC Red Cross Nordicus. Iseõppimise ning vabatahtliku tööga käsikäes on omandanud Eesti loodusterapeudi kutse. Viimase 8 aasta jooksul on olnud tegev nii Külaliikumises Kodukant, Rõngu noortevolikogus, Tartumaa Noortekogu noortepoliitika valdkonnas, UWC Eesti Ühingus kui ka mitmetes lühiajalistes projektides. Hetkel kasvatab last ja õpib TÜ Viljandi kultuuriakadeemias rahvuslikku tekstiili. Sealjuures huvitavad teda enim teemad nagu Lõuna-Eesti rahvarõivad, naiskäsitöölised traditsioonilises külakogukonnas, käsitööesemete tervendav mõju, arhailised tekstiiltehnoloogiad, pulmakombestik ja veimed. Vastavalt võimalusele üritab tegeleda pärandi tutvustamise ja enese täiendamisega selles vallas. Praegu on elukohaks Viljandi.

Tom  – palju ja pikalt maailmas ringi rännanud laia silmaringiga remondimees. Hetkel teeb remonditöid ja plaanib ettevalmistusi tulevase kodu ehitamiseks kanepibetoonist. Julgeb leida loovaid ja uudseid lahendusi oludest lähtuvalt. Seda nii ehituse, arvutite, muude tehnikavidinate parandamise kui ka näiteks toiduvalmistamise alal. Vabad hetked pühendab maailma veidruste uurimisele ning lahti mõtestamisele ja muidugi perele. Elukohaks Viljandi.

Anne-Ly  – kiirabiõde. Meditsiinilise hariduse omandas Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ja töötas 7 aastat SA Tartu Ülikooli Kliinikumis erakorralise kardioloogia osakonnas intensiivraviõena. 6 aastat elas ja töötas Iirimaal, kust tagasi Eestisse tuli juba pereinimesena. Kaitseliitlane (naiskodukaitsja) viimased 17 aastat. Meditsiinigrupi liikmena viib läbi loenguid instruktorina ja tagab meditsiini nii noorkotkaste ja kodutütarde suvelaagris kui ka muudel kaitseliidu üritustel. Linnaelu meeldib järjest vähem. Naudib puhast loodust ja proovib elada loodust hoides. Pärit Tartust, hetkel elab Tormas, kuid unistavad perega Maurile ligemale kolimisest. 

Hans – paberitega pottsepp. Põhitöö kõrvalt teinud väga erinevaid ehitus- ja parandustöid ning hobi korras valmistanud puidust mööblit ning savinõusid. Käinud kogemusi omandamas ning aastaid elanud Iirimaal, kus sai omandatud ka algteadmised keraamikast. Ehitajana on töötanud nii Eestis mõned aastad kui ka Iirimaal. Harrastab talisuplust ja peab lugu tervislikest eluviisidest. Elavad perega Tormas.

Allan  – viimased 15 aastat elanud ja töötanud Rootsis, kus viibib ka täna. Lahtiste kätega meistrimees nii puusepa kui keevitajana.

Maarja   viimase ligi 20 aasta jooksul olnud vaheldumisi titemamma või kontorirott, kuni paar aastat tagasi tundis, et aitab! Kontorist, mitte lastekasvatamisest. Sestpeale olnud ise oma aja peremees, teinud giidi- ja ajakirjanikutööd. Maal elamisest ja taluperenaise rollist unistanud juba ca 10ndast eluaastast ehk laulvast revolutsioonist saati. Esimesed katsetused peenramaal said tehtud juba enne seda. Umbes esimese lapse sünnist saati kasvatanud suvekodus ise oma pere marjad-õunad-juurikad. Lastest on kaks vanemat enam-vähem täiskasvanud, kaks nooremat ei jõua ära oodata, millal Mauril põhu-savimaja valmis saab, et saaks sisse kolida ja kassipojad võtta.

Alice  kultuuri- ja teatrimaastikul tegev. 2018 aasta oktoobrist alates Võru valla elanik ning lähidistantsilt tasa ja targu oma hektareid Mauril tundma õppimas ja põliskodu loomas. 14- aastase poisi ema.

Margus  - Margus on arvutientusiast, neljanda taseme hobuhooldaja ja taimekasvatushuviline. 

 

Mauri põliskodude küla loomisele ja kestmisele kaasa aitamiseks on hea võimalus kasutada meie poolt pakutavaid teenuseid. Pakutavate teenuste nimekiri täieneb jooksvalt.

 

Paul aitab:

  • Professionaalne ürituste jäädvustamine filmis või pildis. Lühifilmi eesmärgil materjali jäädvustamine ja/või filmiks kokkupanek.

  • Õpitoad/nõustamine: kaameratöö, materjali töötlemine, fotograafia, fotode töötlemine, montaaž.

  • Veebiarenduse teenus veebilehtede ja veebipoe loomise näol, graafiline disain.

  • Liikuv töötuba üritustele kanepiõli pressimise demonstreerimiseks.

Marit pakub:

  • Rahvarõivaste (Lõuna-Eesti piirkond) valmistamine, rahvarõiva elementidega tänapäevaste rõivaste valmistamine individuaaltellimusel, telgedel kanga kudumine.

  • Eesti loodusteraapiad (Vana-Eesti massaaž matil või õliga, meemassaaž, kaaniteraapia, kuputeraapia, saunateraapia).

  • Õpitoad/nõustamine: noorteorganisatsiooni töö, noorteprojektid, Vana-Eesti massaaž, ravimtaimed, taimetoit eesti pärimuses, käsitööesemete tervendav mõju, rahvakalendri tähtpäevad, arhailised tekstiiltehnoloogiad, veimevaka valmistamine, paelte punumine, kõla- või võrkvöö kudumine, kasetohust mänguasjad, nõeltehnika.

Tom oskab:

  • Remondi- ja siseviimistlustöid.

  • Remontida asju, nii arvuteid kui muud tehnikat.

  • Elektritöid.

Hans teostab:

  • Pottsepatöid koos tiimiga. Töö kiire ja korralik.

Margus pakub:

  • värkimisteenust, võtab hobused raudadelt maha.